Colourlock Kugelschreiber-Entferner 9,5ml - Sztyft do usuwania śladów po długopisie
search
  • Colourlock Kugelschreiber-Entferner 9,5ml - Sztyft do usuwania śladów po długopisie
  • Colourlock Kugelschreiber-Entferner 9,5ml - Sztyft do usuwania śladów po długopisie

Sztyft do usuwania plam od długopisu - Colourlock Kugelschreiber-Entferner

61,90 zł
Brutto

Colourlock Kugelschreiber-Entferner 9,5ml - Sztyft do usuwania śladów po długopisie

Ilość

Colourlock Kugelschreiber-Entferner - Sztyft do usuwania śladów po długopisie  

Czy wiesz jak używać sztyftu do usuwania śladów po długopisie? 

Jeśli udało nam się rozpoznać rodzaj posiadanej skóry i wiemy, że możemy użyć sztyftu, przystępujemy do usunięcia tuszu z powierzchni. Zanim jednak naniesiemy preparat na plamę sprawdzamy w niewidocznym miejscu, czy przy kontakcie z tapicerką nie zachodzą nieoczekiwane reakcje (np. powstawanie plam, uszkodzenie powierzchni). Zawsze staramy się nie naciskać sztyftem zbyt mocno na powierzchnię i nie pozostawiamy go na zbyt długo, aby zmniejszyć ryzyko powstania uszkodzeń. Jeśli testy mamy już za sobą możemy przystąpić do usunięcia tuszu:

  1. Ściskamy mocno sztyft, aby wypełnić końcówkę filcową środkiem do usuwania przebarwień
  2. Wilgotnym filcem przecieramy delikatnie plamę i zbieramy czystą szmatką rozpuszczony tusz z powierzchni skóry
  3. Czynność powtarzamy kilkukrotnie aż do usunięcia barwnika
  4. W przypadku pojawienia się odbarwienia na tapicerce po usunięciu tuszu - farbujemy miejscowo przy użyciu farby tonującej Colourlock
  5. Po usunięciu plamy powierzchnię skóry zabezpieczamy środkiem utrwalającym Leder Versiegelung

Czy każdy tusz z powierzchni skóry usuwa się tak samo?

Usuwanie śladów po długopisie ze skóry nie jest rzeczą prostą. Niemal zawsze musimy założyć, że skuteczne usunięcie takiej plamy przy użyciu jednego preparatu może być niemożliwe. Dzieje się tak dlatego, że tusz z natury jest trwały i wyjątkowo odporny na działanie różnego rodzaju środków czyszczących. Dodatkowo skóra (szczególnie niezabezpieczona lub nieregularnie pielęgnowana) jest materiałem, który poddany na działanie substancji płynnej absorbuje ją do wewnątrz. Jeśli substancja ta posiada dodatkowo intensywny barwnik - może on trwale zmienić kolor właściwy skóry.

Jak przystąpić do reanimacji skóry po jej zabrudzeniu tuszem?

Zanim przystąpimy do usuwania zabrudzenia musimy dowiedzieć się 3 ważnych rzeczy:

  1. Kiedy doszło do powstania plamy
  2. Z jakim rodzajem skóry mamy do czynienia 
  3. Jak rozległe są przebarwienia

Podstawowa zasada usuwania wszystkich zabrudzeń ze skóry - reaguj najszybciej, jak tylko jest to możliwe. Jeśli będziesz zwlekał z usunięciem tuszu powyżej tygodnia niemal zawsze będziesz musiał się liczyć z koniecznością dofarbowania fragmentu zabrudzonej skóry. Kluczowym parametrem w tym przypadku jest zawsze stan ogólny naszej tapicerki. Dodatkowo szansa na usunięcie śladów po długopisie (flamastrze, cienkopisie i innych tuszach) zmniejsza się, jeśli były wcześniej używane agresywne środki czyszczące lub nieodpowiednie rozpuszczalniki (np. spirytus, zmywacz do paznokci i.t.p.)

Kolejną dość istotną sprawą jest właściwe rozpoznanie rodzaju posiadanej skóry. W przypadku skór naturalnych farbowanych powierzchniowo tylko skóry gładkie zamknięte można próbować skutecznie odbarwić miejscowo stosując sztyft (tusz na niewielkiej powierzchni lub w postaci kresek) lub rozpuszczalnik GLD (plamy po tuszu na dużej powierzchni). Aby sprawdzić, czy nasza skóra jest skórą gładką zamkniętą możemy przeprowadzić prosty test - jeśli po nałożeniu kropli wody na powierzchnię skóry gładkiej i po jej delikatnym potarciu woda rozleje się po niej bez pozostawiania plamy to mamy do czynienia ze skórą gładką zamkniętą. Taką skórę możemy spróbować uratować naszym sztyftem.

Jeśli woda podczas testu zacznie wnikać wgłąb - jest to skóra otwarta (np. anilina), której odplamianie jest bardzo trudne i należy zlecić je do wykonania w zakładzie specjalistycznym.

Jeśli posiadamy skórę szorstką (nubuk, welur, zamsz), możemy spróbować usunąć ślady po długopisie przy pomocy środka do czyszczenia nubuku oraz gumki do nubuku. Przy tego rodzaju skórach nie zalecamy stosowania odplamiaczy w płynie, gdyż powodują one jedynie powiększenie obszaru uszkodzeń i utrudniają ich skuteczne usunięcie. 

Sztyft do usuwania śladów po długopisie może być także stosowany do skór ekologicznych oraz skór bycast (skór naturalnych pokrytych warstwą poliuretanową). Należy jednak być ostrożnym, gdyż skóry te mogą bardzo wrażliwą folię wierzchnią, która przy kontakcie z odplamiaczem może ulec uszkodzeniu. Dodatkowo w przypadku pojawienia się przebarwień na tego rodzaju skórach dofarbowanie miejscowe farbą tonującą Colourlock nie będzie możliwe.

MOTO-1018

Specyficzne kody

Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.